Sıkça Sorulan Sorular

1PPM Nedir ?
Milyonda bir birime verilen isimdir. Herhangi bir karışımda toplam madde miktarının milyonda 1 birimlik maddesine 1 ppm denir. Herhangi bir şeyin milyonda birini de ifade edebilir. Çok düşük değerleri ifade etmek için kullanılır. (İngilizce: Parts Per Million)
2PPM Ölçüsü Ne Kadar Önemlidir?
1 ppm kolloidal gümüş suyu 1 litre su (1000 ml) içinde çözünmüş 1 miligram gümüştür. Gerçekte gümüş parçacıklarının sayısı değil 1 litre sudaki gümüşün toplam ağırlığının ölçüsüdür. Kolloidal gümüş suyundaki gümüşün gerçek ağırlığı (ppm) ne kadar önemli ise gümüş parçacıklarının çözelti içinde ne kadar küçük (nano) boyutta bölünmüş olduğu daha da önemlidir. Zira küçük gümüş parçacıkları vücut tarafından çok daha kolay emilir. Bu parçacıkların organlara, dokulara ve hücrelere dağılımı da daha kolay olacağından, kolloidal gümüş suyumuz daha verimli çalışacaktır.
3Kolloidal Gümüş Suyunu Saklama Koşulları Nelerdir?
Kolloidal gümüş suyu parlak ışıkta veya elektro manyetik dalgalar yayan cihazların yakınında saklanmamalıdır. Işık almayan bir dolapta saklamanız önerilir. Kolloidal gümüş suyunun tazeliğini ve gücünü kaybettiğini gümüş parçacıkların, içinde bulunduğu kabın yan çeperlerine yapışmasından ya da dibe çökmesinden anlayabilirsiniz. Kolloidal gümüş suyu bu şartlarda 24 ay özelliğini koruyacaktır. Zamanla, gümüş cam şişenin içine veya kapatma sisteminin yüzeylerine yapıştığında (veya üzerine adsorbe edildiğinde) konsantrasyon yavaş yavaş azalabilir. Son kullanma tarihine kadar (veya daha önce) ürünü tüketmek her zaman en iyisidir. Ancak en iyi etkiyi ilk 3 aylık dönemde verdiğini rahatlıkla görebilirsiniz.
4Kolloidal Gümüş Suyunun Tadı Nasıl Olmalı?
Kollaidal gümüşsuyunun tadı su gibi olsa da, bazen kullanıcılar hafif metalik bir tat algıladıklarını belirtmişleridr. Bu hafif metalik tat, genellikle ürün yutulduğunda ağzın pH'ı nedeniyle daha güçlü hissedebilir. Bunun nedeni büyük olasılıkla beslenme diyetinizde yer alan asidik tükürük gibi metabolik değişiklikler olabilir,bu pH'ınızda değişikliğe neden olabilir.Örneğin, son zamanlarda asidik bir kahve içtiyseniz, hafif metalik tadı algılamanız çok daha mümkün olacaktır.
5MUSUYU'nun Diğer Kolloidal Gümüş Suyularında Farkı Nedir?
MUSUYU kollaidal gümüş suyu sadece iki bileşenden oluşur. Bunlar % 99,999 saflıkta gümüş ve 0 ppm deiyonize su. MUSUYU'nun piyasadaki diğer gümüş sularından ve amatör olarak yapılan gümüşsularından farkı parçacık boyutunun çok (nanometre boyutlarında) küçük ve buna karşılık etkinliğinin çok daha fazla olmasıdır.
6Kolloidal Gümüş Suyu Nelerden Olumsuz Etkilenir?
Kolloidal gümüş suyu oda sıcaklığında saklanmalıdır. Derin dondurucu kesinlikle önerilmez.Ürünü elektromanyetik alanlardan (mikrodalga fırınlar, cep telefonları vb) ve doğrudan güneş ışığından uzak tutmanız önerilir.
7Kolloidal Gümüş Suyu Aç Karnına İçilebilir mi?
Kolloidal Gümüş Suyunu kullanmak için aç karnına olmaya gerek yoktur. Bununla birlikte, kullanımdan 15-20 dakika önce ve sonrasında herhangi bir şey tüketmemeniz iyi olacaktır.
8Kolloidal Gümüş Suyu Güvenli Dozu Nedir?
70 yıl boyunca günde 7 kez veya 70 yıllık bir sürede toplam yaklaşık 175.000 çay kaşığı Kolloidal Gümüş Suyu almak güvenlidir. Kullanım sırasında ara vermeye gerek bulunmamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA) günlük bir oral referans doz (RfD) belirlemiştir. Bu RfD günde 350 mikrogram gümüştür. Ortalama 70 kg ağırlığındaki yetişkinler üzerinde gerçekleştirilen 70 yıllık bir çalışma boyunca günde 7 defaya kadar 10 ppm gümüş suyu sağlık amacıyla alınabilir, ki bu değer yine de RfD'nin altında kalmaktadır. Bu bilgiden hareketle, 50 ppm'nin üzerinde günde bir kez alınan herhangi bir gümüş sizi RfD'nin üzerine çıkarabilecektir. Ancak kolloidal gümüş suyu kullanım dozajları için muhakkak doktorunuza danışın.
9Kolloidal Gümüş Suyunu Başka Şeylerle Karıştırıp İçebilir miyiz?
10-40 ppm gibi çok düşük konsantrasyonda gümüş içeren gümüş suyunu seyreltmeniz asla tavsiye edilmez. Ürünün potansiyel bağlayıcı maddelerle karıştırılmaması önem arz ettiğinden herhangi bir şey ile karıştırılmadan, doğrudan alınması daha uygun olacaktır. Bununla birlikte, çocuğunuz sadece meyve suyu seviyorsa ve yeni bir şey denemekten çekiniyorsa, en sevdiği içeceğe, içmeden hemen önce bir çay kaşığı ekleyebilirsiniz.
10Kolloidal Gümüş Suyunu Emziren ya da Hamile Anneler Kullanabilir mi?
Gümüş, tüm memeli sütlerinde, yenilebilir mantarlarda, tam tahıllarda, kaynak suyunda, tuzlu suda ve hatta musluk suyunda bile doğal olarak bulunabilen eser bir elementtir. Gümüş insan ve hayvan diyetinin bilinen bir bileşeni olmasına rağmen, hamilelik sırasında veya bebeğinizin ihtiyaçları için uygun olup olmadığını öğrenmek için lütfen doktorunuza danışın.
11Yüksek Konsantrasyona Sahip Diğer Gümüş Ürünleri Daha Mı Etkilidir?
Bir gümüş ürününü diğerinden daha etkili yapan şey PPM değil, partikül (parçacık) büyüklüğüğü ve saflığıdır. Parçacık ne kadar küçük olursa, biyo yararlılık ve Kolloidal Gümüşün etkisi o kadar çok olacaktır. Fazlasının her zaman iyi olmadığını lütfen unutmayın.
12Kolloidal Gümüş Suyu Bağırsaklarımdaki Faydalı Probiyotiklere Zarar Verir Yok Eder Mi?
Gümüş, bağırsak mikrobiyotasında değişikliğe neden olmaz. Michigan Üniversitesi'ndeki araştırmacılar tarafından yapılan hakemli bir literatür çalışmasında, saf formlardaki iyonik gümüş veya kolloidal gümüş partiküllerinin bağırsak mikrobiyotasındaki türlerin doğal dağılımını değiştirip değiştirmediği araştırılmıştır. Yapılan çalışmada çeşitli büyüklükteki gümüş nano parçacıklarının bağırsak mikrobiyotası üyeliğini, yapısını veya çeşitliliğini değiştirmediği gözlemlenmiştir. (Wilding ve diğerleri, Nanotoxicology, 2016). Bununla birlikte, reçeteli bir antibiyotik kullanımında, bağırsaklarda gözlemlenen türlerin yarısından fazlasının zarar gördüğü bilinmektedir.
0